Udostępnienie planu
podziału spółki do
publicznej
wiadomości
Konsolidacja HUTY
BATORY Sp. z o.o. i
Spółki RUREXPOL Sp.
z o.o.


Partnerzy
Alchemia
Szukaj:
Wypadek w Hucie Batory / 06.09.2007

Wypadek w Hucie  Batory, należącej do Alchemii, wydarzył się 5 września 2007 r. o godz. 0.45.  Dotyczył pieca elektrycznego do topienia stali. W wyniku tego zdarzenia jeden z pracowników obsługujących piec poniósł śmierć, a czterech zostało rannych. Zarząd Huty Batory niezwłocznie po zdarzeniu podjął wszystkie możliwe czynności w celu zapewnienia pomocy dla rannych i rodziny zmarłego pracownika. Poszkodowani otrzymają pomoc psychologa oraz finansową.

            Przyczyny wypadku badają państwowe instytucje. Równocześnie Zarząd niezależnie od tego powołał dwie niezależne komisje z udziałem ekspertów i biegłych spoza Huty Batory, które ustalą przyczyny zdarzenia. W trakcie prac prowadzonych przez komisje firma będzie na bieżąco informować o wynikach ustaleń.

            Ze wstępnych szacunków wynika, że straty są znaczne. Równocześnie Huta Batory jest ubezpieczona od nieszczęśliwych wypadków. Piec do wytopu stali jest jednym z dwóch takich urządzeń z hucie. Obecnie trwają przygotowania nad uruchomieniem drugiego z nich. Ponadto w ostatnich miesiącach huta pracowała na pełnych obrotach. To pozwoliło na zgromadzenie zapasów wsadu , które teraz będą mogą być wykorzystane, aby zamówienia rurowni były realizowane na bieżąco i w terminach uzgodnionych z odbiorcami.

            Huta Batory realizuje intensywny program inwestycyjny, mający na celu zwiększenie produkcji oraz jej unowocześnienie. W minionym roku na rozwój przeznaczono 21 mln zł, w tym będzie to już 50 mln zł. Te działania przyczynią się między innymi do poprawy warunków BHP i ograniczenia ryzyka nieszczęśliwych wypadków.

 

Marek Misiakiewicz

Prezes Huty Batory Sp. z o.o.